Dobrý den vážení obchodní přátelé,
dovolte mi, prosím, abych vám v krátkosti představil firmu SLT components, s. r. o. Tato firma vznikla počátkem tohoto roku a jejím cílem je dodávat zejména náhradní díly pro zdvihací techniku vyráběnou německou firmou STAHL CraneSystems GmbH.
Nepochybně si někteří z vás vezmou tento zpravodaj do ruky a bez přečtení jej odloží do…ehm…prostě odloží… Někteří si tyto řádky možná přečtou, mávnou rukou a na firmu SLT ihned zapomenou. A třeba se najdou i tací, kteří si řeknou: „Je fajn, že tahle firma vznikla, mohla by nám pomoci vyřešit náš problém s dodávkami náhradních dílů pro komponenty STAHL“. Určitě bude hodně lidí z první a druhé skupiny…všichni jsme zahlceni maily, zprávami, informacemi a je logické, že se jim bráníme. I proto volím v dnešní elektronické době tuto tradiční formu propagace formou stručného, tištěného materiálu. Myslím, že dobře vystihuje i filosofii moji a mé firmy. Stavět na klasických hodnotách jako je spolehlivost, kvalita a zejména odborné znalosti. Myslím, že teprve na těchto hodnotách by měl stát zbytek aktivit souhrnně nazývaný marketing.
Většina z vás jistě v provozu viděla tyto kladkostroje nalakované typicky zelenou barvou. V České republice jich pracují tisíce již celá desetiletí. Pro vaši ilustraci a zajímavost dále uvádím některé zajímavé reference a techniku, kterou firma STAHL CraneSystems disponuje a která byla použita při řešení některých aplikací.
A i když se jedná o mimořádně spolehlivou německou techniku, i zde je nutno občas provést opravu, údržbu nebo řešit havárii.
SLT je jediný obchodní partner firmy STAHL CraneSystems v České republice specializující se na dodávky náhradních dílů od tohoto výrobce. Jsme malá, pružná firma a proto i malá dodávka má pro nás velkou prioritu.
Vyzkoušejte nás…
S pozdravem
Petr Žemlička
Kladkostrojem SHA prezentuje STAHL CraneSystems provedení s novým konceptem motoru vhodným pro lehké průmyslové jeřáby. Kromě pojezdu a zdvihu řízené frekvenčním měničem nabízí také adaptivní řízení rychlosti (ASR). Díky nově vyvinutým motorům lze s tímto strojem zdvihat bez zátěže nebo s nízkým zatížením až 3x rychleji než je tomu při plném zatížení. Zdvihová rychlost se přizpůsobuje skutečné hmotnosti břemene. Tím kladkostroj SHA šetří pracovní čas a zvyšuje produktivitu výrobního procesu, ve kterém je plná nosnost vyžadována pouze zřídka.
Abychom porozuměli kdy je výhodné použít kladkostroj SHA, pojďme jej srovnat s typy SH a SHF. Kladkostroj SH je již mnoho let vyráběné a výkonné zařízení, kde je změna rychlosti řešena přepínáním pólů. Nabízí se v pěti velikostech s 26 rozdílnými nosnostmi v rozmezí 500 kg až 25 000 kg. Zahrnuje jak standardní provedení, tak speciálně upravené varianty. Typ SHF doplňuje tuto nabídku o přednosti frekvenčního řízení, tzn. jemné dojíždění, plynulá regulace rychlosti, malé zatížení jeřábového mostu a navýšení rychlosti (SHR). Díky této technice mohou kladkostroje SHF zdvihat a spouštět menší zatížení až o 50% rychleji a tím převyšovat rychlosti zdvihu udávané pro maximální nosnost. Řada SHF je zajímavá pro ty zákazníky, kteří zdvihají těžká břemena s maximální nosností a při zbývajících cyklech chtějí využívat navýšenou rychlost.
Kladkostroj SHA následuje tento koncept a podporuje rozšíření lanových kladkostrojů s frekvenčními měniči díky příznivému poměru cena / výkon. Pomocí adaptivního řízení rychlosti dosahují kladkostroje SHA při zatížení do 10% jejich maximální nosnosti až 3 krát vyšší rychlost zdvihu než je tomu u kladkostrojů řady SH. To přispívá k výrazně vyšší produktivitě. Navíc tyto kladko stroje mají nižší příkon a spotřebovávají méně elektrické energie, což umožňuje často snížit dimenzování jejich napájecího systému a navíc šetří cenné zdroje. Kladkostroje SHA ukazují své výhody zejména v těch výrobních procesech, kde je třeba často zdvihat předměty o nízké hmotnosti ale výrobní technologie přesto občas vyžaduje zdvižení výrazně těžších břemen. Kladkostroje SHA se vyrábějí v šesti nosnostech mezi 3 200 kg až 10 000 kg.
S 260 000 pracovníky v 60 zemích je Arcelor Mittal největším výrobcem oceli na světě a jeden z vedoucích nadnárodních koncernů. V Kanadě těží Arcelor Mittal ve svých 2 povrchových dolech na železnou rudu 40% kanadské spotřeby této suroviny. Jeden z těchto dvou dolů se jmenuje Mont Wright a nachází se v blízkosti města Fermont v provincii Quebec – 1200 km severně od Montrealu. Arcelor Mittal zde v minulých letech navýšil těžbu z 16 na 24 miliónů tun železné rudy a investoval celkem 2,1 Mrd. USD. Pro výstavbu nových budov ve kterých probíhá zpracování železné rudy a pro halu, ve které je umístěna údržba speciálních 400 tunových nákladních vozů potřeboval tento podnik 5 mostových a 10 otočných jeřábů. Zakázku získala firma Industriel Premium, což je dceřinná firma kanadského výrobce jeřábů CanStahl.
Některé z dodávaných jeřábů byly použity již během výstavby technologií. Pomáhaly při instalaci velkých strojů a musely být proto instalovány jako jedna z prvních technologií na počátku stavby. V této fázi výstavby bylo velmi důležité dodržet dodací termíny a sladit harmonogram dodávek s dalšími dodavateli. Všechny jeřáby se podařilo dodat včas a výsledný termín předání byl dokonce o několik týdnů zkrácen. Následovalo uvedení do provozu k plné spokojenosti zákazníka. V příštích letech budou tyto jeřáby používány pro údržbu transportních technologií používaných v dole. Jedná se o mostové jeřáby s nosností 120 / 60 tun a stacionární otočné jeřáby vybavené kladkostrojem SH60 které pomáhají při opravách a údržbě dumperů – ohromných nákladních vozů které se používají pro přepravu vytěžené skály.
Jeden z důležitých faktorů úspěchu firmy Premium byla kvalitní cenová politika, dobrá dostupnost a všestrannost technologie STAHL CraneSystems. Kromě příčníků a řízení byly použity různé druhy kladkostrojů, např. typ AS7 ZW s výškou zdvihu 32 metrů a nosností 70 tun. Tento kladkostroj je vybaven stabilní kladnicí a rychlost pohybu je regulována frekvenčními měniči. Již po krátké době provozu se ukázalo, že se jedná o vyníkající techniku vhodně určenou pro daný případ použití.